info@kredytnakredyt.com.pl

Menu

Maksymalne koszty pożyczek pozabankowych

Zgodnie z nowym obowiązującym prawem koszty całkowite chwilówek nie będą już budziły takiej grozy jak dotychczas. Maksymalne koszty pozaodsetkowe dla pożyczek pozabankowych mogą wynosić do 25% pożyczki i 30% za każde dwanaście miesięcy trwania umowy pożyczkowej. Dodatkowo koszty pozaodsetkowe zostały ograniczone do 4-krotności obowiązującej lombardowej stopy, która obecnie wynosi 2,5%. Jest to bardzo dobra wiadomość, dla wszystkich klientów parabanków, gdyż pożyczając, będą mogli czuć się bezpiecznie i nie martwić się o gigantyczne koszty, jakie zostaną im do spłaty.

Wyższe koszty chwilówki

Mimo iż ustawa znacznie ogranicza możliwość naliczania dodatkowych kosztów przy chwilkach, to niestety wiele firm nie stosuje się do nowych zasad. Jeśli okaże się, że zaciągając dług mamy zbyt dużo do spłaty, warto skontaktować się z firmą w celu wyjaśnienia wszystkich kosztów umowy, które powinny być suma summarum zawarte w jej treści. Czytajmy, co podpisujemy, bo później zostaje tylko zgłoszenie sprawy do regionalnego rzecznika konsumentów.

Bezkarne firmy pożyczkowe

Obowiązująca w naszym kraju ustawa antylichwiarska powinna spowodować, iż firmy prywatne, które pożyczają pieniądze, muszą w znacznym stopniu ograniczyć naliczanie dodatkowych kosztów chwilówek. Niestety prawo nie zawsze jest respektowane przez parabanki bądź sprzedawane są pożyczki, które skutecznie omijają procedury. Niestety za takie działania firmy nie mogą być karane. Klient musi więc sam zadbać o dobro swoich interesów i przeanalizować wszystkie koszty.