info@kredytnakredyt.com.pl

Menu

Czy pożyczki pozabankowe stały się dla Polaków rutyną?

Przez nieraz absurdalne bankowe zabezpieczenia, prześwietlanie klienta i szukanie swego rodzaju „haczyków” w jego historii kredytowej, coraz większa liczba Polaków rezygnuje z zaciągania kredytów w bankach. Prym wiodą nieodwołalnie firmy udzielające pożyczek pozabankowych. Jest to łatwy, mało stresujący i przyjemny sposób pozyskiwania funduszy dla osób w zróżnicowanych sytuacjach życiowych. Jak wynika z badań Polacy zaciągają coraz więcej szybkich pożyczek tak zwanych chwilówek.

Na co najczęściej pożyczają Polacy?

Okazuje się, że najczęstszym powodem pożyczania pieniędzy od często niesprawdzonych firm pożyczkowych są bieżące opłaty oraz spłaty innych długów. Często Polacy zaciągają pożyczkę na spłatę innej pożyczki i kolejną na spłatę tych obu ponieważ jeśli zalegają z płatnością firma udzielająca pożyczek nakłada na swoich pożyczkobiorców dodatkowe opłaty zgodnie z tabelą zawartą w umowie.
Za jedno przypomnienie może to być kwota nawet 40 zł i nie jest ważne czy dostaniemy upomnienie listownie czy przez zwykły sms. Trzeba być bardzo czujnym by nie dać wmanewrować się w błędne koło chwilówek.

Czy Polacy spłacają swoje zadłużenia?

Okazuje się że szokująco mało z naszych rodaków przejmuje się spłatami pożyczek zaciągniętych jako produkty pozabankowe. Sondaże pokazują, że zaledwie 45% ze wszystkich pożyczek są to pożyczki spłacone. Wynik ten daje sporo do myślenia i powinien być brany pod uwagę przez przyszłych pożyczkobiorców zanim podpiszą umowę.